Nar Kadın Dayanışması'ndan Mamaklı kadınlar Kadın Sağlığı Atölyesi'nde bir araya geldi

Geçtiğimiz günlerde 'Kadın Sağlığı için Buluşmalar' düzenleyeceğini duyuran Nar Kadın Dayanışması ikinci buluşmasını Kızılay'ın ardından bugün Mamaklı kadınlar ile birlikte gerçekleştirdi.
2017-10-31

Sağlıkta gericileşmenin ve bilimsel yaklaşım yerine 'fıtrat ve islami adap'ın konulmasının en çok kadınların etkilendiği şu günlerde Nar Kadın Dayanışması geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak 'Kadın Sağlığı için Buluşmalar' gerçekleştireceğini ifade etmişti. Nar Kadın Dayanışması çağrısının ardından geçen kısa süre içerisinde ikinci buluşmasını Kızılay'ın ardından Mamaklı kadınlar ile birlikte gerçekleştirdi.

"Dayanışmanın adımlarını atıyoruz"

"Sağlığımız ‘sülükle tedavi’ ve ‘hacamat’ gibi bilim dışı uygulamalarla tehdit edilirken, bedenlerimiz üzerindeki tahakküm kadın sağlığı hakkında soru sormamız, bilgi almamız konusundaki tabuları derinleştirirken, sağlıkta dönüşüm ve sağlık hizmetlerinin paralılaşması ile bu hizmetlere ulaşım gitgide zorlaşırken ‘Bedenlerimiz, Biz’ atölyeleri ile bizi daha güçlü kılacak; sorularımızı, bilgilerimizi ve tecrübelerimizi paylaşmamızı sağlayacak bir dayanışmanın adımlarını atıyoruz." çağrısı ile başlayan süreçte kadınlar gerçekleştirdikleri atölyede cinsellik ve cinsel sağlık üzerine bilgilendiriliyor. Nar Kadın Dayanışması buluşmalarına her hafta farklı bir konu ile devam edeceğini ifade etti.