Redaksiyon Kasım Ayı Söyleşi Dizisi Devam Ediyor

Redaksiyon’un geçtiğimiz haftalarda duyurduğu Kasım ayı söyleşi programı hız kesmeden devam ediyor. Yeni adresinde misafirlerini ağırlamaya başlayan Redaksiyon’un gerçekleştirdiği etkinliklere ise ilgi her geçen gün giderek artıyor.
2017-11-15

R+Söyleşiler ve R+Atölye şeklinde gerçekleşen Redaksiyon’un kendine has gerçekleştirdiği etkinliklerinde Kasım ayının henüz daha yarısında olmamıza rağmen pek çok önemli ismi ve katılımcı konuk oldu. Peki, bugüne dek ne oldu?

Kasım ayının ‘start’ını veren “Jeopolitik ve Ekonomik Boyutlarıyla Ortadoğu ve Türkiye” söyleşisi Doç. Dr. Hakan Güneş, BirGün Gazetesi yazarlarından İbrahim Varlı ve Kemal Ulusaler’in katılımıyla gerçekleşti.

“Kapitalizmin Sonu mu?” başlıklı ‘hocaların hocası’ Korkut Boratav’ın katılımıyla gerçekleşen atölye ise Redaksiyon’un önümüzdeki sayısında yer alacak olan “Gelecek” dosyasına kaynaklık edecek.

Malum gündemler yüksek tansiyonlu konular olunca; ilk kitabı Çelişki’nin yayınlanmasıyla edebiyat dünyasına giren Barış İnce, Redaksiyon’un konuğu oldu. Kasım ayı boyunca bugüne dek süren etkinliklerden en sonuncusu ise Mühdan Sağlam’ın katılımıyla gerçekleşen “Dünyanın Geleceğinde Çin” başlıklı söyleşi oldu.

Kasım’dan arta kalan…

Kasım’ın kalan yarısında ise üç farklı söyleşi ve atölye ile bu ayın programı tamamlanmış olacak. Onlar ise şu şekilde:

Tarih Söyleşisi: Sabahattin Kurt

Murat Bjeduğ’un, Sabahattin Kurt’un hayatını anlattığı yeni çıkan kitabı üzerine gerçekleşecek söyleşi 16 Kasım Perşembe günü olacak.

“Avrupa’da Sağ Popülizm ve Sol Arayışlar”

“Avrupa’da Sağ Popülizm ve Sol Arayışlar” başlığıyla 23 Kasım Perşembe günü gerçekleşecek atölyeye Filiz Zabcı, Galip Yalman ve Fethi Açıkel katılacak.

“Lenin Yeniden Keşfetmek”

Kasım ayını noktalayan söyleşi ise Melih Pekdemir’in katılımıyla “Lenin Yeniden Keşfetmek” başlığı ile 30 Kasım Perşembe günü gerçekleşecek.