AKP: 17-25 Aralık'ı küresel boyuta taşıdılar

AKP Sözcüsü Mahir Ünal şunları kaydetti; "17-25 Aralık'ta başaramadıkları bir süreci küresel ölçeğe taşıdılar" dedi
2017-12-01

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, MHP ile seçim ittifakı yapılıp yapılmayacağı yönündeki soruya "İttifakı konuşmak için henüz erken. Biz tüm milli unsurlarla zaten ittifak içindeyiz" şeklinde yanıt verdi. Rıza Sarraf'ın yolsuzluk itirafları hakkında da konuşan Ünal, "ABD ile anlaştım diyen bir kişinin ifadeleri üzerinden Türkiye'de gündem belirlenecekse, biz bunu kabul etmiyoruz" dedi.

Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlayan AKP Sözcüsü Mahir Ünal bugün yapılacak seçim ittifakı zirvesine ilişkin "Yerli ve milli unsurlarla ittifakımız var. Çalışmalarımızı Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz. Seçim ittifakı teknik bir konu, konuşmak için erken" ifadelerini kullandı.

Ünal açıklamasında, "Bugünkü ana gündem, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili mevcut sistemin uyumlu hale getirilmesine ilişkin tüm değerlendirmeler denilebilir" dedi.

Sarraf'ın itiraflarıyla ilgili ise Ünal şunları kaydetti; "17-25 Aralık'ta başaramadıkları bir süreci küresel ölçeğe taşıdılar. Hapiste kalmamak için ABD ile anlaştım diyen birisi ile gündem belirlenecekse Amerikan yargısı üzerinden Türkiye'de hukuk işletilecekse biz böyle bir durumu kabul etmiyoruz."