ABC Gazetesi Fotoğrafları Paylaştı : Yaşadışı Silahlı Eğitim Kampları Belgelendi

ABC haber sitesinde, İstanbul'daki yaşadığı silahlı eğitim kampına ait olduğu iddia edilen fotoğraflar yayınlandı.
2018-01-12

ABC'de yer alan habere göre,  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in gündeme getirdiği ardından da AKP hükümetinde yalanlanan yaşadışı silahlı eğitim kampları, 7 ilde faaliyet sürdürüyor. Haberde, İstanbul'daki bir silahlı eğitim kampına ait olduğu ifade edilen fotoğraflar da yayınlandı. 

İstanbul’daki Kamp Yanıbaşımızda

TELE 1 Televizyonu ve ABC’nin haberinde şu bilgilere yer veriliyor : “Ulaştığımız fotoğraflara ve edindiğimiz bilgilere göre, milis yetiştirme kampları sadece Konya ve Tokat’ta değil, yedi ilde bulunuyor. Bu illerden altısını tespit ettik, Tokat, Konya, Düzce, Kocaeli, Kayseri ve İstanbul. Yedinci ilin ise Orta Karadeniz’de olduğu belirtiliyor. Ancak bu ilin adını kesinleştiremediğimiz için şimdilik vermiyoruz. İstanbul’daki kampın ise Kumburgaz’da bulunduğu, haftada bir gün eğitim verildiği, yerleşik düzenin kurulmadığı da ulaştığımız bilgiler arasında. Fotoğraflar da bu kampta çekildi. 

400’den Fazla Kişi Eğitildi

Haberde, 400’den fazla kişinin bu kamplarda eğitildiğini ifade ederek şu bilgileri paylaştı, “Tespit edildiği kadarıyla, Düzce’de, Adapazarı ve Hendek arasında kalan bir bölgede yapılan silah atış eğitimi ve talimlee onlarca kişi katıldı. Edindiğimiz bilgiye göre, tüm kamplarda eğitim olarak görev yapan kişi, Sakaryalı ve Çerkes kökenli. Kamplarda ‘Komutan’ olarak hitap edilen bu kişi Düzce’deki kampı 15 günde bir topluyor. Yasadışı terör eğitim veren bu kişinin açık kimliğine ilişkin bilgiler de elimizde. Ancak, bu bilgileri henüz teyit edemediğimiz için yayınlamıyoruz.”