Nar Kadın Dayanışması: Kadın ve çocuk düşmanlarının hayatlarımızı çalmasına izin vermeyeceğiz

Nar Kadın Dayanışması, hastanede 115 hamile çocuk skandalına ilişkin yaptığı açıklamada, "Erkek egemen müftü zihniyetinizin, kadın ve çocuk düşmanlarının hayatlarımızı çalmasına izin vermeyeceğiz" dedi.
2018-01-18

Nar Kadın Dayanışması, hastanede 115 hamile çocuk skandalına ilişkin yaptığı açıklamada, "Ard arda ortaya çıkan bu durumlar, istismar vakalarının saklanmasının münferit olmadığını düşündürmektedir. O nedenle tüm hastaneleri kayıtları incelenmeli ve açıklama yapılmalıdır! Çocuk istismarını meşrulaştıramayacaksınız! Erkek egemen müftü zihniyetinizin, kadın ve çocuk düşmanlarının hayatlarımızı çalmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Açıklamanın tam metni şu şekilde:

İstanbul'da Küçükçekmece Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 5 ayda 115 hamile çocuğun kaydı yapıldı!

Hastane yetkilileri, İstanbul Valiliği ve Sağlık Bakanlığı tarafından çocuk istismarının üzeri kapatılmak istendi, kayıtları bildirmeyen görevlilerin soruşturulması İstanbul Valiliği tarafından önlendi!
İstismarı rapor eden sağlık personeli hakkında Sağlık Bakanlığı tarafından soruşturma başlatıldı!

Çocuk istismarının bildirimini engelleyip artmasına sebep olacak Müftülük yasasıyla, çocuk istismarını meşrulaştıran Diyanet'in 9 yaşında çocukların evlenebileceğine dair fetvalarla, Ensar'da yaşananların ardından 'bir kereden bir şey olmaz' diyen Aile ve Sosyal Politakalar Bakanlarıyla, çocuklarımızın hayatlarını ve geleceğini karanlıklarıyla kuşatanlar şimdi bir kez daha çocuk istismarının üzerini örtmeye çalışıyor!

Müftülük yasası içerisinde bulunan 'evde doğumda sözlü bildirim'in çocuk istismarını arttıracağını ifade etmiştik. Hastane kayıtlarının dahi örtbas edilebildiği ortadayken çıkartılan yasa maddesinin adeta çocuk istismarını örtme maddesi olduğu ortadadır!

Bu yaşananların üzerini örtmeye çalışan Sağlık Bakanlığı ve İstanbul Valiliği; bu yaşananların önlenmesinde ve soruşturulmasında asli sorumluluğa sahip olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı hesap vermelidir! 

Bunlar sadece son 5 ayın sadece İstanbul'daki 1 hastanenin verileri! Çocuk istismarının üzerinin örtülmesi için başka gizlenmiş kayıtlar, engellenmiş soruşturmalar var mıdır, sorumlular bu sorulara cevap vermelidir! 

Ard arda ortaya çıkan bu durumlar, istismar vakalarının saklanmasının münferit olmadığını düşündürmektedir. O nedenle tüm hastaneleri kayıtları incelenmeli ve açıklama yapılmalıdır!

Çocuk istismarını meşrulaştıramayacaksınız, 

Çocuk istismarının üstünü örtemeyeceksiniz,

Çocuklarımızın hayatlarını çalamayacaksınız!

Erkek egemen müftü zihniyetinizin,
kadın ve çocuk düşmanlarının hayatlarımızı çalmasına izin vermeyeceğiz!

#115ÇocuğaİstismarıÖrtemezsin