Başbakan Yıldırım, Kütahya'da: Zeytin Dalı'nın 43. günü; Kütahya'nın plakası da 43

2018-03-03

 

Başbakan ve AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, partisinin Kütahya İl Kadın Kolları Kongresi'nde konuştu. Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Bu topraklar bir cihan devletinin kurulduğu topraklar. Bu topraklar Ertuğrul Gazi'nin at koşturduğu topraklar. Yanımızda olduğu sürece bizim sırtımız yere gelmez. Kütahya 15 Temmuz'da diriliş destanını yazdı. Cumhurbaşkanımız 20 Ocak'ta Zeytin Dalı operasyonunun başladığını buradan duyurdu. Bugün Zeytindalı'nın 43. günü. Kütahya'nın plakası da 43.

Bugün bizi 3-5 terör örgütleriyle tehdit edebileceklerini sananlar yanılıyorlar. Eli kanlı terörist gruplar geçmişte işinize yaramış olabilir. Ama bugün bu hesap çarşıya uymaz."

(Salonda slogan atan gençlere hitaben) Bir düzeltme yapalım, yolların kralı olmaz, yolların kuralı olur. İlla bir şey diyecekseniz yolların mimarı diyebilirsiniz.

Biz 15 yıldır slogan atmıyoruz iş yapıyoruz. Kavga etmiyoruz eser üretiyoruz. 16 yılda şehirlerimizi adeta yeni baştan imar ettik. Türkiye'nin her tarafını yatırımlarla hizmetlerle donattık.