Avşar 'Erkek egemen toplum istiyorum' sözlerini savundu: Söylediğim sözün arkasındayım

Erkek egemenliğini savunan Hülya Avşar, Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök'e sözlerini geri almayacağını, arkasında olduğunu açıkladı
2018-03-07

Mehmet Aslantuğu ile yaptığı 'Bir Hülya Avşar Sohbeti'nde “Ben şeyciyim... Erkek çalışsın, kadın evde çocuklarını kendi büyütsün, yemeğini yapsın, kocasını karşılasın...” sözleri nedeniyle tepki çeken Hülya Avşar, ifadelerinin arkasında olduğunu söyledi.

Hürriyet'ten Ertuğrul Özkök'e konuşan Avşar, “Kadının evde yapması gereken şeyler var. Çocuğuna bakacak, evde yemeği yapacak. Bunu iki işi birden beceremiyoruz. Bak bunu ben de beceremedim. Ayrılıklarım bu yüzden oldu. Boşanmaların çoğu bu yüzden oluyor" derken, Ortadan cımbızla çekip almışlar, onun üzerinden TT olma numaraları çekiliyor, sosyal medya infazları yapılıyor...” dedi.

Özkök'ün bugün Hürriyet'te "Hülya da salaklık testi ile kurtulur mu" başlığıyla yayımlanan yazısında aktardığına göre; Avşar, “Yaz ama sakın ‘Hülya lafını geri aldı’ falan deme. Ben söylediğim sözün arkasındayım. Ve o cımbız çetesi ne derse desin, konuşmamın tamamında söylediklerime sadığım ve arkasında duruyorum" ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı