ÖDP'den Şeker-İş'e Ziyaret : Cargill Değil Halk Kazanacak

2018-03-16

ÖDP Başkanlar Kurulu ve Ankara Yönetim Meclisi üyeleri Şeker-İş Genel Merkezi'ni ziyaret etti. Başkanlar Kurulu Üyeleri Pelin Bektaş, İlknur Başer, Önder İşleyen ve Ankara İl Yönetim Meclisi üyeleri Ayşegül Uçar, Ömer Tunca ve Mert Ünal Şeker-İş Genel Başkanı İsa Gök ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüştü. 

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı Şeker-İş sendikasının, işçi ve üreticilerin mücadelesini desteklediklerini ifade eden ÖDP heyeti, mücadelenin bundan sonraki aşamalarına ilişkin görüş alış verişinde bulundu. Şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı Şeker-İş'in yürüttüğü imza kampanyasına da destek veren ve imza çalışması yürütecek olan ÖDP bir süredir üreticiler ve işçilerle buluşmalar gerçekleştiriyor. 

Şeker-İş Genel Başkanı İsa Gök de ziyaretten memnuniyet duyduklarını, şeker davasının memleket davası olduğunu ifade etti. Gök, Cargill'in çıkarları karşısında ülkenin çıkarlarını korumayı görev bildiklerini, imza kampanyasının ardından da mücadeleye devam edeceklerini, ifade etti.