AKP Sözcüsü: Kılıçdaroğlu milli güvenlik sorunu hâline geldi

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, 'Türk siyasetinin çok ağır bir mitomani vakasıyla karşı karşıya olduğunu' belirterek, "Kılıçdaroğlu artık siyasetin değil psikolojinin konusudur." ifadelerini kullandı.
2018-03-28

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik açıklamalarda bulundu. "Türk siyaseti çok ağır bir mitomani vakası ile karşı karşıya. Kılıçdaroğlu artık siyasetin değil psikolojinin konusudur." diyen Ünal, paylaşımında mitomani kelimesinin sözlük anlamına da yer verdi.

'CHP MİLLİ GÜVENLİK SORUNU HÂLİNE GELDİ'

Ünal, NTV televizyon kanalında katıldığı bir yayında ise, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün partisinin grup toplantısında dile getirdiği, "FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağı Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zattır" sözlerine cevap verdi:

"Kılıçdaroğlu gerçekleri çarpıtıyor. Bunlara sahip çıkan Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşları değilmiş gibi, 15 Temmuz gecesi yaşananlar bütün milletin gözünün önünde cereyan etmesine rağmen, bütün taraflar Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'nin siyasi oluşumun dışında kimse tasfiye edemezdi demesine rağmen siz çıkacaksınız, bütün hakikati, gerçekleri ters yüz edecek şekilde FETÖ'nün siyasi ayağı sizsiniz diyeceksiniz. Biz temizliğimizi yaptık ama CHP hiçbir temizlik yapmadı. Kılıçdaroğlu'nun danışmanı FETÖ'den tutuklandı. Bu haliyle Kemal Kılıçdaroğlu ve Kılıçdaroğlu'nun CHP'si bir milli güvenlik sorunu haline gelmiştir."