ÖDP'den 'Özgürlükçü Demokrasi' baskınına tepki: Özgürlükler İçin Mücadele Edeceğiz

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Başkanlar Kurulu, baskın yapılarak kayyum atanan Özgürlükçü Demokrasi için bir açıklama yaptı.
2018-03-28

"Bugün de Özgürlükçü Demokrasi gazetesinin kapısı kırıldı! Gazeteciler gözaltına alındı" diyen ÖDP, "OHAL-KHK düzeninde önce medya özgürlüğü ortadan kaldırıldı. KHK’larla gazeteler kapatıldı, gazeteciler hapse atıldı! Bugün de medyayı susturma hamleleri hız kesmeden sürüyor" değerlendirmesinde bulundu.

Açıklama şöyle devam etti:

"Doğan Medya’nın satın alınması, satın alamadıkları muhalif medyanın baskı altına tutulmasıyla, tüm medyayı iktidar tekeline almak istiyorlar.

Özgürlükçü Demokrasi’ye gerçekleştirilen operasyon, AKP-MHP cephesinin medya özgürlüğü ile birlikte halkın bilgi alma, düşünce, ifade ve propaganda özgürlüğüne yönelik bir müdahalesidir.

AKP’li Mahir Ünal bugün, OHAL’i ‘ihtiyaç duydukları sürece’ devam ettireceklerini söyleyerek, Türkiye’yi 2019’a OHAL altında ve yeni baskılarla götürmek istediklerini ortaya koymuştur.

Herkesin elinin kolunun bağlandığı, tüm muhalif kesimlerin sesinin soluğunun kesildiği, yasalarla ve baskılarla her şeyi önceden ayarlanmış bir seçimle sonuç almaya çalışan AKP-MHP cephesi bilmeli ki bu oyuna seyirci kalmayacağız!

OHAL’e...Yeni Baskılara...Medyaya Saldırılara....Karşı Özgürlükler İçin Mücadele Edeceğiz..."