"15 Temmuz kahramanı" diye tanınan Şerife Boz'a dava açılıyor: Sahtekâr...

15 Temmuz Darbe Giriişimi'nde hayatını kaybedenlerin aileleri, darbe girişimi sırasında mahallesindeki kadınları toplayarak hafriyat kamyonuyla Taksim Meydanı'na çıktığı söylenen Şerife Boz'a dava açmaya hazırlanıyor
2018-04-30

15 Temmuz darbe girişimi sırasında mahallesindeki kadınları toplayarak hafriyat kamyonuyla Taksim Meydanı'na çıktığı söylenen ve 24 Haziran'daki seçimlerde, AKP'den milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan Şerife Boz'a 15 Temmuzda hayatını kaybedenlerin aileleri dava açmaya hazırlanıyor.

15 Temmuz’da hayatını kaybeden Mustafa Cambaz’ın oğlu Alparslan Cambaz, "Sürücü koltuğuna oturarak gazetecilere poz veren ve onlarla birlikte düzmece bir haber üreterek milleti aldatıp her yerden yüklü miktarda para yardımı alan bu sahtekâr kadına şehit aileleri olarak dava açmaya hazırlanıyoruz" dedi.

OdaTV'de yer alan habere göre, Şerife Boz’un milletvekilliği başvuru formundaki görev kısmına “15 Temmuz kahramanı” yazması dikkati çekti.

15 Temmuz’daki darbeye karşı koyanlar arasında “kahraman” ilan edilen Boz’a tepki gösteren Alparslan Cambaz, “Bu sahtekar kadına şehit aileleri olarak dava açmaya hazırlanıyoruz” ifadelerini paylaştı. Sosyal medyadan açıklama Cambaz, şunları söyledi: