HAZİRAN'dan Ekonomi Forumuna çağrı: #ÇözümVar

Birleşik Haziran Hareketi 24 Mayıs'ta gerçekleştireceği Ekonomi Forumuna çağrıda bulunarak, " İşçisiyle, emekçisiyle, öğrencisiyle AKP ekonomisinden çıkış yollarını tartışıyoruz." dedi.
2018-05-22

Birleşik Haziran Hareketi geçtiğimiz günlerde "Acı Reçeteye HAYIR" başlıklı ilan ettiği Ekonomi Forumuna dair bugün bir çağrıda bulunarak "Haziran’ın 10 Madde de çözüm önerisi ve Prof. Dr. Korkut Boratav, Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, Prof. Dr. Gamze Yücesan Özdemir, Prof. Dr. Aziz Konukman, Doç. Dr. Serdal Bahçe ve CHP Milletvekili Selin Sayek Böke’nin katılımıyla #ÇözümVar demek için tüm Ankaralıları Forum’a davet ediyoruz." dedi.

Çağrı metni şu şekilde:

16 yıldır rant, borç, faiz çarkına terk edilen ekonominin tüm sıvaları dökülüyor. İşsizlik, enflasyon çift hanelerden inmezken, dış borçlar döviz kuru ile birlikte yükselişini sürdürüyor.

16 yıldır enflasyon karşısında erimeye terk edilen ücretler, TL’deki değer kaybıyla tuzla buz oldu.
AKP ekonomisinin bel bağladığı konut piyasasında bile yaprak kıpırdamıyor. Sıcak para ülkeden kaçıyor. Rant çarkındaki fatura ise yine halka kesiliyor.

Tarımda ve sanayide gerileme devam ediyor, Türkiye ekonomisi sanayideki birçok göstergede benzer ülkelerin gerisine düştü.

AKP ekonomisinde tüm çıkış yolları kapandı, emeği geçinenler açısından ise bıçak kemiğe dayandı. 

24 Mayıs Perşembe akşamı Ekonomi Forumu’nda bir araya geliyoruz. İşçisiyle, emekçisiyle, öğrencisiyle AKP ekonomisinden çıkış yollarını tartışıyoruz.

Haziran’ın 10 Madde de çözüm önerisi ve Prof. Dr. Korkut Boratav, Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, Prof. Dr. Gamze Yücesan Özdemir, Prof. Dr. Aziz Konukman, Doç. Dr. Serdal Bahçe ve CHP Milletvekili Selin Sayek Böke’nin katılımıyla #ÇözümVar demek için tüm Ankaralıları Forum’a davet ediyoruz.

Tarih: 24 Mayıs Perşembe
Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi (Kennedy Caddesi)
Saat: 18.30