Denizli TAMAM Buluşmasında Konuşan Alper Taş : Artık Vakit TAMAM

Haziran Denizli Meclisi'nin düzenlediği TAMAM Buluşması dün gerçekleşti. Sanatçı Sevinç Eratalay, CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı ve Haziran Hareketi Yürütme Kurulu Üyesi Alper Taş'ın katıldığı buluşmaya yoğun katılım oldu.
2018-05-28

Haziran Hareketi Yürütme Kurulu Üyesi Alper Taş'ın Denizli TAMAM Buluşması konuşmasından notlar :

"Ben bugün burada gözlerinizde bir kararlılık gördüm. Erdoğan, geç de olsa dün sahneye çıktı. Erdoğan, Vakit Türkiye Vakti sloganını açıkladı dün. Ama bugün burada ülkenin her yerinde yükselen Vakit TAMAM kararlığı var.

Evet, biz de Vakit TAMAM diyoruz ! 24 Haziran’da artık TAMAM diyeceğiz ! Hayır’ tamamlayacağız.

Neden TAMAM biliyor musunuz? Bazı göstergeler var. 2019’u bekleyemediler, 1 buçuk yıl bekleyemediler baskın seçim kararı aldılar. Bu kararla bize ‘artık biz bu ülkeyi yönetemiyoruz’ dediler, iflas ettiklerini ilan ettiler. Seçimleri zamanında yapmak onlar için bir güç gösterisiydi ama artık gösterecek güç kalmadı.

Baskın seçimle avlanmaya çıktılar ama ava çıkan avlanır misali ortada kaldılar. Bakın hiçbir şey yapamıyorlar. Toplumu öyle böldü ki önce kendisine karşı olanlara ‘terörist’ dedi ama yetmedi kendi topluluğunun içine bile ‘münafıklar’ diye seslendi. Kendi topluluğunu bile bölen birisinin geleceği yoktur.

Erdoğan Kediyi Ciğere Teslim Edin Diyor

Erdoğan, bir  manifesto açıkladı. Bu manifestoda 16 yılda yıktıklarını yapmak için oy istediler. Bu ciğeri yine kediye verin demektir. Seçim beyannamelerinde, daha önce de tüm seçim beyananmelerinde olan bir şeyi tekrarlıyorlar. Diyorlar ki size daha önce 3 Y ile yani yasaklarla, yolsuzlukla ve yoksullukla mücadele sözü vermiştik yeni dönemde bu mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Bu ancak yolsuzlukları, yoksulluklara, yasaklara devam edeceklerinin beyanıdır hatta yanına 1 Y’de biz ekleyelim bu yalanlara da devam demektir.

Fakir Evlerine Gedip ‘Allah Kurtarsın’ Deyip Çıkıyorlar

Yoksullukla mücadele edeceğiz diyorlar. Peki ne yapıyorlar. Fakir evlerini ziyaret ediyorlar, bundan da güç alıyorlar. Memlekette dolaş dalaş bitmez fakir evi. O evlere gidip ne diyorlar, ‘başımıza giden Allahtandır’, ‘şükredelim’, ‘Allah kurtarsın’ deyip çıkıyorlar. Yarattıkları fakirliğe bakıp, ‘Allah Kurtarsın’ diye çıkıp gidiyorlar.

Lami Cimi Yok AKP-MHP Faşizmini Yeneceğiz

AKP-MHP ittifakı bir faşizm cephesidir. Bunları mutlaka yenmek zorundayız. Bunları yenince, memleket güllük gülistanlık olmayacak, düzen değişmeyecek bunları da biliyoruz. Ama bunu biliyor oluşumuz HAYIR diyen milyonların artık TAMAM diyen çığlığını asla küçümsememeliyiz. Bugünün temel görevi siyasal İslamcı rejimi yenmektir. Türkiye, siyasal İslamcı rejimi yenerek köklü bir hesaplaşmaya ihtiyaç vardır. O yüzden biz herkesi öncelikle oy vermeye çağırıyoruz. Tek adam rejimine oy vermemeliyiz, HAYIR demeliyiz. Sandıklara sahip çıkmalıyız. Hiçbir sandık boş kalmamalıdır. Haziran Meclislerinin sorumluluklarından birisi nerede boş sandık varsa o sandığa talip olmaktır.

Krizin Nedeni Yağma, Rant ve Borçlanma Ekonomisi

Ekonomi yağmaya ve ranta dayalı, üretim yok. O yüzden Cumhuriyet ne biriktirdiyse onları satıyorlar. Yurttaş borçlandırıldı. Devlet borçlu, özel sektör borçlu. Bu kadar borç içinde ne olacak. İşte yaşadığımız kriz oluyor Haziran Hareketi, parlamentoya aday değil ama parlamento dışı muhalefete aday bir harekettir. O yüzden Haziran Hareketi, Ankara’da emekten yana hocalarımızı bir araya getirdi ve Emeğin 10 Çözümü’nü ortaya koydu. Haziran, işte bu çözümü halkla paylaşacak, krize boyun eğmeyecek. TÜSİAD Başkanı kim gelirse gelsin yanında Kemal Derviş ile gelmeli diyor. Derviş kim kemer sıkmadır. Şimdi bunları yenmeliyiz ama bundan sonrasına da çözümler geliştirmemiz gerekiyor. Ekonomideki sorunlar yapısaldır. Demokratik planlamaya, özkaynaklarımıza dayalı üretim ekonomisine geçmeliyiz.  Dijital teknolojiyi yakalayan sanayileşmeye zorunlayız. Tarıma sahip çıkmalıyız, kendi kendine yeten bir ülke haline gelmeliyiz. Haziran, bunun için mücadele edecek."