LGS’de skandal: Sınav bitmeden sorular dışarı çıktı!

Cumartesi günü yapılan Liselere Geçiş Sınavı’nda fen bilimleri sorularının sınavdan önce dışarı çıkarıldığı, konuyla ilgili de dört öğretmenin savcılık tarafından sorgulandığı belirtildi.
2018-06-04

Cumartesi günü yapılan Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS), soruların sınav yapıldığı sırada dışarı çıkarıldığı belirtildi. Ümraniye'deki bir okulda meydana gelen olay nedeniyle dört öğretmenin savcılık tarafından sorgulandığı belirtildi. Diğer yandan, cumartesi yapılan sınavda sözel soruların kolay olduğu, sayısal bölümün çok fazla zorladığı ve öğrencilerin sınavdan ağlayarak çıktığı görülmüştü. Sözcü'den Yurdagül Uygun ve Habip Atam'ın imzalarını taşıyan haberde soruların sınavın zor kısmı olan sayısal bölümde dışarı çıkarılması, şaibe yarattı…

"Çocuklarımıza,öğrencilerimize bunca haksızlığı yapmaya hakkınız yok!"

Konuyla ilgili kendi kişisel hesabından açıklama yapan Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, " Artık yeter! Çocuklarımıza, öğrencilerimize bunca haksızlığı yapmaya hakkınız yok! O çocuklar bir damla gözyaşına kıyamadıklarımız,umudumuz, geleceğimiz!" dedi.