Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: Kandil'e her an operasyon olabilir

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Türkiye'nin Irak'ın kuzeyindeki harekatlarının süreceğini açıkladı.
2018-06-06

Bozdağ, "Kandil'e her an operasyon olabilir. Kuzey Irak'ta operasyonlar uzun süredir sürüyor. Kandil terör yuvası. TSK Kandil'e geniş kapsamlı havadan operasyonlar yaptı. İhtiyaç duyulduğu takdirde yine havadan ve gerekirse karadan operasyon yapılacaktır. Seçim var diye beklemek olmaz" dedi. Bozdağ ayrıca Suriye'de Menbiç ile ilgili yol haritası konusunda "Çok net bir takvim var. 90 günü açık şekilde planlandı, neler ne zaman yapılacak, hepsi tespit edildi" diye konuştu.

'İNCE BENİ ÇOK KULLANIYOR, RAHATSIZIM'
"Sayın İnce beni çok kullanıyor," diyen Bozdağ, şunları söyledi:

"Umreye gittiğini anlatmak için, buna bahane bulabilmek için bana saldırıyor. Öyle anlıyorum ki her defasında benimle umreye gittiğini anlatarak kendisine akreditasyon yaptırıyor. Ben meydanlarda, yaptığım ibadeti anlatmıyorum ama sayın İnce her gün meydanlarda umreye gittiğini anlatıyor. Eğitimde yapılması istedikleri değişiklikte 8 yıl kesintisiz eğitim var. Bunun, imam hatiplerin kapatılacağı anlamına geldiğini Sayın İnce de Sayın Kılıçdaroğlu da çok iyi bilir. Buna rağmen milletin gözünün içine baka baka konuyu çarpıtıyorlar."