ÖDP'den direnişteki Flormar işçilerine destek ziyareti: Sendika haktır!

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), sendikalı oldukları için işten atılan Flormar emekçilerine destek ziyaretinde bulundu
2018-06-08

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), Ünlü kozmetik firması Flormar’ın Kocaeli Gebze’deki fabrikasında Petrol-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan Flormar emekçilerine destek ziyaretinde bulundu. ÖDP'liler grup halinde yürüyerek Flormar işçilerinin yanına geldi. Yürüyüş sırasında, "Flormar işçisi yalnız değildir!", "Yaşasın sınıf dayanışması" sloganları atıldı. ÖDP'lilerin sloganlarına Flormar işçileri de alkışlarla destek verdi.

ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Çiçek Çatalkaya burada bir konuşma yaptı. Çatalkaya konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

odp-den-direnisteki-flormar-iscilerine-destek-ziyareti-472789-1.

"Sevgili Flormar direnişçileri, bu direnişinizi candan ve içtenlikle selamlıyoruz. Öncelikle şunu söylemek zorundayız; toplumun içinden geçtiği şu günlerde yaşanan bunca haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizliğin karşısında suskunlaşmış, sessizleşmiş bu toplumun emin olun sesi oldunuz, umudu oldunuz. O yüzden size çok teşekkür ediyoruz. Bu umudu ülkenin her yerine taşıma fırsatı verdiniz bize, gittiğimiz her yerde Flormar işçilerinin direnişini anlatıyoruz. Gittiğimiz her yerde Flormar işçilerinin sendikalaşma mücadelesini anlatıyoruz. Gerçekten çok teşekkür ediyoruz bize bu fırsatı verdiğiniz için, 25 gün önce bu direnişin fitilini ateşlediğiniz için çok teşekkür ediyoruz."