NOTLAR Dergisi yayın hayatına başladı!

NOTLAR Dergisi yeni açılan web sitesi ile birlikte yayın hayatına başladı.
2018-06-14

Devrimci Bir Siyaset için NOTLAR Dergisi yeni açılan web sitesiyle birlikte yayın hayatına başladı. NOTLAR Dergisi yayınladığı ilk mesajında, "Bir dergi ve onun güncel tartışma sitesinin oluşturulmasına yönelik hazırlıklarımızı sürdürürken, bugün siyasette yaşanan hızlı tartışmalar ve soldaki kimi kafa karıştırıcı tartışmalara ilişkin görüşlerimizi ifade etmek üzere bu şekilde başlamayı uygun gördük." ifadelerini kullandı.

Derginin 'Merhaba' yazısı şu şekilde:

"Ülkemizin geleceği için önemli sonuçları olacak bir seçim sürecine doğru gidiyoruz. 24 Haziran seçimleri ve sonrasındaki gelişmeleri daha hızlı ve birlikte değerlendirmek üzere bir tartışma platformu ihtiyacı uzunca zamandır gündemizde.

Bu ihtiyaca yönelik attığımız kimi adımların ardından, şimdi daha düzenli periyotlarla yayın hayatına devam edecek bir dergi çalışmasına önümüzdeki günlerde başlayacağız. Bu dergi çalışmasının bir parçası olarak bir internet sitesi hazırlığı da paralel şekilde sürüyor.

Bir dergi ve onun güncel tartışma sitesinin oluşturulmasına yönelik hazırlıklarımızı sürdürürken, bugün siyasette yaşanan tartışmalara ilişkin görüşlerimizi ifade etmek üzere bu şekilde başlamayı uygun gördük.

Bu site aylık yayın ve internet sitesi hazırlıklarımızın, kolektif üretim, düşünme ve tartışma zeminin bir parçası olarak değerlendirilmelidir.

Yolumuz açık olsun!"