LGS'nin iptal edilmesi için "E-Referandum" sitesi açıldı

Liselere Giriş Sınavı ve Çember Sistemi’nin iptali için sosyal medyada kullanıcılar lgsiptal.com adresi üzerinden gerçekleştirdikleri e-referandum ile sınavın iptali için çağrıda bulunuyor.
2018-06-18

TEOG’un kaldırılmasının ardından getirilen Liseye Giriş Sınavı (LGS) ve Çember Sistemi’nin iptali için sosyal medya üzerinden geniş ölçekli bir kampanya geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Liselere Giriş Sınavı ve Çember Sistemi’nin iptali için başlatılan kampanya dahilinde bugün lgsiptal.com adresi üzerinden 'E-Referandum' uygulaması başlatıldı. Öğrenci ve velilerin 21 Haziran'a dek sınava ve çember sistemine "TAMAM" mı "DEVAM" mı oylarını verebilecekleri web sitesinin yaygınlaştırılması için sosyal medyada kullanıcılar çağrıda bulundu. E-Referandum sonuçlar 22 Haziran Cuma akşamı açıklanacak.

E-Referandum'a katılmak için tıklayabilirsiniz...

 

#LGSİptalEdilsin e-referandumumuz başladı. https://t.co/Z6wWs5snh7 adresine giderek oyununuzu kullanabilirsiniz. 21 Haziran Perşembe akşamına kadar sürecek e-referandum sonuçlarını, 22 Haziran Cuma günü açıklayacağız. pic.twitter.com/nR83mJVcXH

— LGS İptal! (@LGSiptal) 18 Haziran 2018