1 milyon müşahit hedefi olan Sandık Gücü yüzde 99'u tamamladı!

1 milyon müşahit hedefiyle 24 Haziran'da sandıklara sahip çıkacak olan Sandık Gücü hedefinin yüzde 99'unu tamamladı.
2018-06-22

AKP-MHP ittifakının baskın seçim kararının ardından seçmenlerin gözü, bir yandan adayların üzerindeyken bir yandan da 24 Haziran'da sandıklara sahip çıkmaya yönelik arayışlar üzerinde. Bu arayış doğrultusunda yaklaşık bir yıl önce kurulan Sandık Gücü, Haziran'da gerçekleşecek seçime yönelik en az 1 milyon müşahit ile seçimlerde sandık güvenliğini sağlayacağına dair bir kampanya başlatmıştı. Bu kampanya doğrultusunda ise Sandık Gücü 900 bini aşkını gönüllü müşahiti bir araya getirerek seçime son birkaç gün kala hedeflediği gönüllü müşahit sayısının yüzde 99'unu tamamlamış oldu.

Buraya tıklayarak Sandık Gücü ile gönüllü müşahit olabilirsiniz...

Öte yandan sandık güvenliği için Sandık Gücü'nün yanı sıra CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve HDP'nin de içinde yer aldığı Adil Seçim Platformu, 24 Haziran’da 415 bin sandık kurulu üyesi ve 195 bin müşahitle sandık başında olacağını açıkladı.

Platform adına konuşan Nesteren Davutoğlu, Adil Seçim Plaftformu’nun sandık kurulu görevlisi ve müşahit görevlendirmelerini tek bir sandık boş kalmayacak şekilde belirlediğinin altını çizerek “415 bin sandık kurulu üyesi ve 195 bin müşahit görevlendirmesi yapıldı” dedi. Davutoğlu, seçmenlerin tümünün sandık başından bilgi geçmesi, sandık tutanaklarının görsellerini iletebileceği ve tüm gün canlı destek alabileceği “Adil seçim Uygulaması”na dikkat çekti.