Alper Taş: Gündüzlerinde sömürülmeyen gecelerinde aç yatılmayan bir ülke istiyoruz diyenler kazanacak

ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş seçim sürecini toplumsal ve siyasal hayattaki yansımaları açısından RedHaber'e değerlendirdi. Taş: “24 Haziran’da dip dalgasının adı TAMAM dalgasıdır””
2018-06-23

24 Haziran’da gerçekleşecek seçimlere  yalnızca bir gün kaldı. Özgürlük ve Dayanışma Partisi Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş, 65 gündür süren seçim sürecini toplumsal ve siyasal hayattaki yansımaları açısından RedHaber'e değerlendirdi. Taş, “Gündüzlerinde sömürülmeyen gecelerinde aç yatılmayan bir ülke istiyoruz diyenler kazanacak” ifadelerini kullandı.

24 Haziran’a yalnızca bir gün kaldığını ve ülkenin pek çok yerinde toplantılara katıldıklarını ve bu doğrultuda çok hayırlı alametler gördüklerini ifade eden Alper Taş, ”Neşeli bir telaş içerisindeyiz. Görüyoruz ve inanıyoruz ki halkımız AKP iktidarına karşı yıllardır biriktirdiği öfkeyi 24 Haziran’da sandığa yansıtacak ve sandıkta bu öfkeyi patlatacak!” dedi.

“24 Haziran’da dip dalgasının adı TAMAM dalgasıdır”

24 Haziran’da bir dönemin sonuna geldiklerini söyleyen Taş, “2013 Haziran’ında Gezi Direnişi’nde başlattığımız bir dönemin sonuna geliyoruz. Şimdi çok yaygın bir kavram var. Deniliyor ki: Dip dalgası. İşte o denilen dip dalgası, 2013 Haziran’ında Gezi’de, bu ülkenin aydınlık insanlarının açığa çıkardığı özgürlük dalgasıdır. O dalga ile o günlerde AKP’ye öyle bir tokat attık ki AKP o tarihten bugüne belini doğrultamadı. AKP, Gezi’den bugüne dek gerçek manada kazanamıyor. Gezi’den bugüne büyüyen bizim dalgamızdır, özgürlük ve demokrasi dalgasıdır. O dalga Gezi’de özgürlük dalgasıydı. 7 Haziran’da barış dalgası oldu, 16 Nisan’da, devletin EVET’ine karşı halkın; aşağıdan, çok sesli ve çok renkli olarak geliştirdiği HAYIR dalgası oldu. 14 Haziran’da ve 9 Temmuz’da Maltepe’de “Hak, hukuk, adalet” diyerek ADALET dalgasına dönüştü ve 24 Haziran’da artık dip dalgasının adı TAMAM dalgasıdır.” İfadelerini kullandı.

“Gündüzlerinde sömürülmeyen gecelerinde aç yatılmayan bir ülke istiyoruz diyenler kazanacak”

Taş sözlerini şu şekilde sürdürdü: “AKP 16 yıldır her şeyi çürüttü ve tüketti. Halkın üzerinde maddi ve manevi bir yıkım yarattı. Biz artık neşeli şarkılar söylemek istiyoruz. Biz huzur istiyoruz. Barış istiyoruz. Güvenli bir gelecek istiyoruz. Gündüzlerinde sömürülmeyen gecelerinde aç yatılmayan bir ülke istiyoruz diyenler kazanacak.

“Türkiye’yi yeni, umut dolu, güzel günler bekliyor”

Bu dalga artık geri döndürülemez bir noktadadır. Seçim her ne şekilde sonuçlanırsa sonuçlansın bu ülkede TAMAM diyenler kazandı ve kazanacak. Artık yorgun, tükenmiş ve 2013 Haziran isyanından bugüne dek aldığı yenilgilerden paramparça olmuş bir AKP var karşımızda ve bu iktidar karşısında bizleri ve Türkiye’yi yeni, umut dolu, güzel günler bekliyor.”