Kılıçdaroğlu'ndan seçim sonrası İlk açıklama: "Dünün güçlü adamı bugünün topal ördeğidir."

Seçim sonuçlarının ardından ilk kez açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "dünün güçlü adamı bugünün topal ördeğidir." diyerek "seçimin tek kaybedeni AKP, tek kazananı demokrasidir." dedi.
2018-06-26

Seçim sonuçlarının ardından ilk kez açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "dünün güçlü adamı bugünün topal ördeğidir." diyerek "seçimin tek kaybedeni AKP, tek kazananı demokrasidir." dedi. 

Sözlerine muhabirlere, oy kullanan vatandaşlara, sandık gönüllülerine ve örgütüne teşekkür ederek başlayan Kılıçdaroğlu, tüm baskılara tüm şantajlara rağmen yılmadan sandıklarımızı koruduk, gönüllülerle birlikte ülke üzerindeki ölü toprağını, korku toprağını attık. Duvarın bir kısmını yıktık. aynı azim ve kararlılıkla duvarın kalan kısmını da 9 ay sonraki yerel seçimlerde yıkacağız.İktidara 7 puan kaybettirdiler. Sıradan bir başarı değildir. Güçlü ve aydınlık bir Türkiye'nin kapısını araladılar. Biz yapabiliriz algısını tüm topluma ve dünyaya anlattılar. " diyerek sözlerine devam etti.  Muharrem İnce'nin partinin başkanı olacağı iddialarına yönelik ise "Partide ne olup biteceğine partililer karar verir." diyerek yanıt verdi. 

Erdoğan'ı tebrik ettiniz mi sorusuna " Demokrasiye inanmayan bir insan, yasama yürütme yargı sistemini birbirine bağlayan bir insan tebrik edilemez. Tek adam rejimini savunuyorsa bir diktatörün nesini kutlayacağım. Dikta heveslisi olan birisi tebrik edilemez " şeklinde cevap veren Kılıçdaroğlu seçim sonuçlarında hile var mı sorusuna ise "demokrasi de hile var sandıkta değil. Eşit şartlarda bir seçim olmadı." dedi. 

Konuşmadan satır başları şu şekilde: 

Bu milletin demokrasiye birlikte yaşamaya kavgadan uzak durmaya özlemi var.  Millet ittifakıyla birlikte farklı siyasi görüşlerden olsa da demokrasiden yana olanların bir arada durmasının ne kadar önemli olduğunu tüm dünyaya anlattık. Gönüllüler, demokrasiden yana olan bütün partiler hep birlikte demokrasimize sahip çıktık. 

Muharrem Bey'in CHP'den daha fazla oy almasını her zaman savunduk. Başka türlü nasıl Türkiye'nin cumhurbaşkanı olacaktı? Biz muharrem bey'in bütün çalışmalarına katkı verdik. 

Koltuk sevdası olanların bireysel çıkışlarla kendisine yol arayan kişilerin bu partide işi yoktur. Bu partide olanlar ortak hayalleri olmak zorundadır.