Adil Öksüz’ü arayan ekibin başındaki polis müdürü ve komiser “FETÖ”den tutuklandı

Darbe girişiminin “kilit isimlerinden” olduğu belirtilen Adil Öksüz’ün yakalanması için oluşturulan ekibin başındaki polis müdürü ve komiserin “FETÖ soruşturması” kapsamında tutuklandığı bildirildi
2018-06-29

15 Temmuz darbe girişiminin “kilit isimlerinden” olduğu belirtilen Adil Öksüz’ün yakalanması için oluşturulan ekipte yer alan polis memurlarından Ercan Özoğluöz ve Muhittin Fidan, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandığı bildirildi.

DHA’nın haberine göre, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Suçlar Bürosu tarafından yürütülen soruşturmanın, bir yıl önce Ankara’da “FETÖ’nün emniyetteki mahrem yapılanması” kapsamında yapılan çalışmada “ele geçirilen hafıza kartının incelenmesi” sonrasında başlatıldığı belirtildi.

Habere göre, hafıza kartında “FETÖ’nün emniyetteki mahrem yapılanmasında aktif görev aldığı tespit edilen yeni isimler” arasında, darbe girişimi sonrasında Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü olarak görev alan Ercan Özoğluöz de vardı.

Sakarya’da yürütülen soruşturma kapsamında Ercan Özoğluöz ve birlikte görev yaptığı komiser Muhittin Fidan, “FETÖ’e üye olmak” gerekçesiyle Adapazarı’nda gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen Ercan Özoğluöz ile komiser Muhittin Fidan tutuklanarak cezaevine gönderildi.