Çakıcı’nın tehdit ettiği Karar gazetesi yazarları Elif Çakır ve Etyen Mahçupyan yazılarına ara verdi

Alaattin Çakıcı tarafından tehdit edilen Karar gazetesi yazarları Elif Çakır ve Etyen Mahçupyan yazılarına ara verdi
2018-06-30

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakınlığı ile bilinen ve AKP içerisindeki muhalefeti temsil den Karar gazetesinin yazarları Elif Çakır ve Etyen Mahçupyan’ın yazılarına son verildiği ileri sürüldü. Çakır ve Mahçupyan 24 Haziran seçimlerinden önce AKP hükümetini eleştiren yazılar kaleme almıştı.

Karar gazetesi ve yazarları, Alaattin Çakıcı’nın tehditleriyle de gündemdeydi. Seçimler öncesi Bahçeli tarafından ziyaret edilip affı istenen faşist çete lideri Alaattin Çakıcı, Erdoğan’ın ardından Karar yazarlarını hedef aldı ve “sevenlerine” 7 kişinin cezalandırılması talimatı vermişti.

Odatv’nin ulaştığı Etyen Mahçupyan, gazete yönetimi tarafından yazılarına son verilme gibi bir durumun olmadığını belirterek “Önümüzdeki dönemi nasıl geçiririz, diye oturduk düşündük. Karşılıklı olarak aldığımız karar, bir süre gazetede yazmamak oldu” dedi.

Elif Çakır’ın da geçici bir süre yazmayacağını söyleyen Mahçupyan, “Diğer yazarları bilmiyorum. Herkesin kendi kararı” ifadelerini kullandı.

“Bu kararda, Alaattin Çakıcı’nın kamuoyuna yansıyan açıklamalarının bir payı var mı” sorumuza ise Mahçupyan “Hayır, o konuyla alakası yok” yanıtını verdi.

Öte yandan gazetenin bir başka tehdit edilen yazarı Hakan Albayrak olaydan sonra kendisini arayanlara ve destek verenlere teşekkür etti.