Fethullah Gülen’in güftelediği şarkı TRT ekranlarında ismi ile birlikte yayınlandı

24 Haziran seçilerine iki gün kala TRT ekranlarında 15 Temmuz darbe girişiminin planlayıcısı olduğu ifade edilen Fethullah Gülen'in güftelediği eser sahnelendi. Üstelik Gülen'in ismi açıkça ekranda yer aldı.
2018-07-14

15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılına girilirken TRT Diyanet'in geçen ay skandal bir yayına imza attığı ortaya çıkdı. Kamu kurumu olan TRT, Gülen Cemaatinin bir numaralı ismi Fethullah Gülen'in güftesini yaptığı "Bunlar Hakkı Buldu" isimli eser sahneledi ve 22 Haziran'daki bu yayında Gülen'in ismi de açıkça ekranda yer aldı.

Kriptolar iş başında

TRT Diyanet’teki skandalı değerlendiren CHP’nin RTÜK Üst Kurul üyesi İlhan Taşcı, “Kripto FETÖ’cüler iş başında” dedi. Skandal yayın hakkında konuşan Taşçı, şunları söyledi:

“TRT Diyanet, yurttaşların parası ile finanse edilip TRT ile sözleşme yaparak yayın yapan bir televizyon kurumu. Amacı da halkı dini konularda bilgilendirmek. Söz konusu 22 Haziran tarihli kayda baktığımızda ise tablo oldukça vahim. Görünün o ki FETÖ Pensilvanya’da firarda, güftesi Diyanet’in kanalında. FETÖ ile mücadele edildiği söylenirken, neredeyse her gün operasyon düzenlenirken, nasıl oluyor da TRT Diyanet kanalında Fethullah Gülen’in güftesi yayınlanabiliyor. Hem de darbe girişiminin seneyi devriyesinde. Kimden güç alıp bu yayına cesaret ediyorlar?

Anlaşılan o ki kripto FETÖ’cüler işbaşında. Devletin kanalında FETÖ’nün bir numarası güftesiyle resmen “ben buradayım mesajı" veriyor. Eğer terörle mücadale ise FETÖ’nin bir numarasının güftesini yayınlayanlar hakkında derhal işlem yapılmalıdır.

Darbe girişiminin yankıları ve tartışmaları hala sürerken örgütün bir numarası devletin kanalında boy gösterebiliyorsa bu mücadelede en hafif deyimiyle bir eksiklik var."