Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden kadın gözaltına alındı

Anıtkabir ziyaretinde çektiği videoda Atatürk’e ağır hakaretlerde bulunan ve sosyal medyada büyük tepki toplayan S.İ. adlı kadın gözaltına alındı.
2018-07-21

Savcılıktan yapılan açıklamada, “Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiği video görüntüsü sosyal medyada yer alan şahıs ile ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın suçları soruşturma bürosu tarafından soruşturma başlatılmıştır. Şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.

S.İ., Anıtkabir'de çekip yayınladığı videosunda Atatürk'e hakaret ve küfür etmişti. Sosyal medyada yayınlanan ve büyük tepki alan videoda, Atatürk'ü sevmediğini söyleyen kadının aynı zamanda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı övdüğü görülüyor.

VATANDAŞLAR TUTUKLANMASINI İSTEDİ

Videonun sosyal medyada yayınlanmasının ardından Twitter'da gündemde ilk sıraya yerleşti. Vatandaşlar kadının tutuklanmasını istedi.

ÖZÜR DİLEDİ

Atatürk'e hakaret eden kadın, gelen tepkiler üzerine ikinci bir video yayınlayarak söz konusu videoyu bir kişiye tepki nedeniyle çektiğini, onun da videoyu yayınladığını söyledi ve özür diledi.